CodeWeek – Europejski tydzień Kodowania
Egzamin
ósmoklasisty
7 października 2018

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbędzie się w dniach 6-21 października 2018 roku. Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę. Nie inaczej jest w tym roku.

CodeWeek to organizowana na terenie całej Europy, społeczna inicjatywa, dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Zasada jest jedna: niezależnie od kompetencji spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Liczy się zapał i dobre chęci. Scenariusze przykładowych zajęć, a także więcej informacji o tym dlaczego warto uczyć programowania i o samym Europejskim Tygodniu Kodowania, znajdziecie na stronie www.koduj.gov.pl

Tylko w ramach zeszłorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce odbyło się ponad 2200 wydarzeń, zorganizowanych przez 846 podmiotów. Szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne. Oznacza to, że co około 9 minut startował nowy warsztat. W tym roku nie możemy być gorsi – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Znaczna część ubiegłorocznych wydarzeń została zorganizowana przez amatorów programowania, osoby zainteresowane tematem, ale bez większego doświadczenia – dodaje.