Wybór szkoły to ważny krok w życiu każdego młodego człowieka.

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH rok szkolny 2022/2023

SP97 rekrutacja doradztwo_02 (1)

Informator Kliknij tutaj

Prezentacja dla rodziców Kliknij tutaj

Dni Zawodowca

Z końcem marca nauczyciele i wychowawcy prowadzili zajęcia przybliżające zadania i specyfikę pracy w różnych zawodach. Dzieci i młodzież w czasie gier i zabaw rozpoznawały, nazywały i opowiadały o różnych formach pracy. Uczennice i uczniowie odkrywali możliwości rynku pracy i rozważali, kim mogliby zostać w przyszłości, co ich ciekawi, fascynuje. Swoje pomysły przelewali na papier. To dla wielu uczniów było wyzwanie.
Koordynator doradztwa zawodowego

Warsztaty zawodoznawcze w Centrum Kształcenia Zawodowego

W ramach projektu Sięgnij po więcej! w piątek 18 marca 2022 r. odwiedziliśmy Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 przy ulicy Berka Joselewicza 4.
Tym razem w praktycznych warsztatach zawodoznawczych uczestniczyła klasa 8b. Uczennice i uczniowie otrzymali Indywidualne Planery Kariery oraz rozmawiali o swoich planach z doradcami zawodowymi. Próbowali także swoich sił w różnych w pracowniach zawodowych i mieli możliwość poznania specyfiki pracy krawca, stolarza, budowlańca a także cukiernika. Efektem działań stały się babeczki z kremem, podręczne worki, jak również przyborniki z podstawką na telefon. Położenie na ścianach glazury wymaga zdecydowanie więcej przygotowania zawodowego, ale kto wie... może kiedyś...

Doradca zawodowy

Warsztaty zawodoznawcze w Centrum Kształcenia Zawodowego

W piątek 14 stycznia 2022 r. uczniowie klasy 8a byli w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 przy ulicy Berka Joselewicza 4.
W ramach projektu Sięgnij po więcej skorzystaliśmy z zaproszenia do wzięcia udziału w praktycznych warsztatach zawodoznawczych.
Uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki zawodów takich jak: krawiec, stolarz, budowlaniec i cukiernik. Samodzielnie wykonali, pod okiem specjalistów - nauczycieli zawodów, proste zadania związane poszczególnymi profesjami. Docinali i układali płytki glazury, przygotowali przepyszne babeczki z bitą śmietaną, wykonali przybornik z drewna i uszyli modne worki.
Odbyli także rozmowy z doradcami zawodowymi z WCIES-u oraz otrzymali Indywidualne Planery Kariery.

Doradca zawodowy

Miło mi poinformować, że został przedłużony projekt unijny Sięgnij po więcej! – rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy.

W ramach projektu zorganizowany został PUNKT INFORMACJI KARIERY, gdzie odbywały się indywidualne spotkania doradcze dla uczniów klas 7 i 8.
Celem projektu jest wsparcie uczniów szkół podstawowych i ich rodziców w podjęciu decyzji dotyczących wyboru szkoły i planowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej.

PUNKT INFORMACJI KARIERY znajduje się w bibliotece szkolnej.

Zapraszam na indywidualne spotkania w środy w godzinach 14.45 - 16.15 lub w innym uzgodnionym wcześniej terminie. Umówić można się ze mną osobiście w szkole lub poprzez LIbrusa.

Doradca zawodowy Małgorzata Zagórowska

Wykaz szkół ponadpodstawowych na terenie województwa mazowieckiego.

wykaz

Portal ułatwiający uczniom wybór dalszej drogi

portal - wybieram szkołę

Zapraszamy na „Giełdę Zawodów. Dobrze wybrane”

Stolica promuje i popularyzuje szkolnictwo zawodowe. Podczas dwudniowej „Giełdy Zawodów” w Pałacu Kultury i Nauki - 11-12 marca, godz. 9.00-19.00. zaprezentują się stołeczne technika i szkoły branżowe I stopnia.
Stołeczne szkoły zawodowe kształcą w 70 zawodach, podczas wydarzenia zostaną one zaprezentowane w podziale na:
• Gastronomia, Hotelarstwo i Turystyka
• Ekonomia i Handel
• Transport i Drogownictwo
• Budownictwo
• Nowe Technologie
• Usługi
• Fotografia i Multimedia

Więcej informacji znajduje się na stronie Biura Edukacji.

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie SIĘGNIJ PO WIĘCEJ! - rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy.
Celem głównym projektu jest zapewnienie uczniom szkół podstawowych możliwości korzystania z doradztwa indywidualnego na terenie szkoły.