Wybór szkoły to ważny krok w życiu każdego młodego człowieka.

Miło mi poinformować, że został przedłużony projekt unijny Sięgnij po więcej! – rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy.

W ramach projektu zorganizowany został PUNKT INFORMACJI KARIERY, gdzie odbywały się indywidualne spotkania doradcze dla uczniów klas 7 i 8.
Celem projektu jest wsparcie uczniów szkół podstawowych i ich rodziców w podjęciu decyzji dotyczących wyboru szkoły i planowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej.

PUNKT INFORMACJI KARIERY znajduje się w bibliotece szkolnej.

Zapraszam na indywidualne spotkania w środy w godzinach 14.45 - 16.15 lub w innym uzgodnionym wcześniej terminie. Umówić można się ze mną osobiście w szkole lub poprzez LIbrusa.

Doradca zawodowy Małgorzata Zagórowska

Wykaz szkół ponadpodstawowych na terenie województwa mazowieckiego.

wykaz

Portal ułatwiający uczniom wybór dalszej drogi

portal - wybieram szkołę

Wyszukiwarka szkół ponadpodstawowych

wyszukiwarka

Zapraszamy na „Giełdę Zawodów. Dobrze wybrane”

Stolica promuje i popularyzuje szkolnictwo zawodowe. Podczas dwudniowej „Giełdy Zawodów” w Pałacu Kultury i Nauki - 11-12 marca, godz. 9.00-19.00. zaprezentują się stołeczne technika i szkoły branżowe I stopnia.
Stołeczne szkoły zawodowe kształcą w 70 zawodach, podczas wydarzenia zostaną one zaprezentowane w podziale na:
• Gastronomia, Hotelarstwo i Turystyka
• Ekonomia i Handel
• Transport i Drogownictwo
• Budownictwo
• Nowe Technologie
• Usługi
• Fotografia i Multimedia

Więcej informacji znajduje się na stronie Biura Edukacji.

Zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych wraz z rodzicami na dni otwarte w warszawskich szkołach ponadpodstawowych.
Wykaz terminów dni otwartych znajduje się w załączonym pliku.

Terminy dni otwartych

Szanowni Państwo, w załączeniu prezentacja dla rodziców uczniów klas VIII szkół podstawowych pt.
" Rodzic jako doradca swojego dziecka przy wyborze szkoły ponadpodstawowej"

Prezentacja

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie SIĘGNIJ PO WIĘCEJ! - rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy.
Celem głównym projektu jest zapewnienie uczniom szkół podstawowych możliwości korzystania z doradztwa indywidualnego na terenie szkoły.