Ewa Gańko

Janusz
Mitkowski

Wychowawca

• Panie wychowawczynie pomagają w odrabianiu lekcji, proponują zajęcia ruchowe na boisku, placu zabaw, w sali zabaw. Świetlica organizuje wyjścia na basen w klasach I-III, proponuje zajęcia plastyczne, czytelnicze i taneczne.
  • W świetlicy obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych zatem czas wolny uczniowie spędzają aktywnie korzystając z zajęć, gier planszowych, klocków, zabawek.
  • Organizujemy imprezy okolicznościowe: pasowanie na „świetliczaka”, andrzejki, mikołajki, dzień babci i dziadka, święto wiosny, dzień matki i ojca, dzień dziecka, co 2 miesiące odbywają się przeglądy talentów.
  • Zapraszamy rodziców do prelekcji o zawodach, jakie wykonują.
  • Współpracujemy ze świetlicami ochockimi – uczestniczymy w konkursach plastycznych, wokalnych, recytatorskich i sportowych.

Od wielu już lat uczniowie klasy pierwszej uczestniczą w „Pasowaniu na Świetliczaka”. Podczas wesołej zabawy utrwalali zasady obowiązujące w świetlicy. Po złożeniu przyrzeczenia, że będą wzorowymi świetliczakami, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych delegacja uczniów klas II i III uporządkowała Miejsca Pamięci Narodowej znajdujące się pod opieką naszej szkoły - na ulicy Spiskiej 14 oraz Grójeckiej 22/24. Pani odczytała informacje umieszczone na tablicach, uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze i w ten sposób oddali hołd Polakom poległym za wolność Ojczyzny. W przeddzień obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości również zapalimy znicze, bowiem pamięć o bohaterach jest ważnym elementem wychowania patriotycznego w naszej szkole.

7 listopada w świetlicy szkolnej odbył się Jesienny Przegląd Talentów klas "0", 1a i 1b . Nasi mali podopieczni z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje prace plastyczne, śpiewali piosenki, wykonywali układy taneczne. Wszyscy wykonawcy bardzo pięknie zaprezentowali się zgromadzonej publiczności.
talent6
talent5
talent4
talent3
talent2
talent1

Nie tak dawno obchodziliśmy 60 rocznicę istnienia szkoły w budynku na ulicy Spiskiej 1 a dziś w świetlicy odbyło się spotkanie "Wspomnień czar”. Prezentacja przypomniała najważniejsze fakty z życia szkoły- uroczystości, projekty, przedstawienia, wystawy, dyrektorów, nauczycieli i uczniów. Zaprosiliśmy absolwentkę naszej szkoły - panią Małgorzatę Warakomską, która opowiedziała o swojej 40 osobowej klasie i mundurku szkolnym z białym kołnierzykiem. Włosy musiały być związane lub krótkie. Temperowanie kredek było nie lada sztuką a ręce były umazane atramentem ze stalówek. Dzieci mogły spróbować trudnej sztuki pisania stalówką.

Andrzejki to jedna z wielu imprez organizowanych przez świetlicę szkolną, kultywująca nasze staropolskie tradycje. Zaprosiliśmy dzieci z klas 0-III, by mogły sprawdzić, co czeka je w niedalekiej przyszłości. Wróżki miały dużo pracy a dzieci dobrze się bawiły. Wróżby potraktowaliśmy z przymrużeniem oka wszak każdy jest kowalem swego losu!
an6
an4

6 grudnia zapraszamy do naszej świetlicy Mikołaja, który sprawia dzieciom mnóstwo radości, poświęca swój czas, by tradycji stało się zadość. Powitaliśmy Mikołaja piosenką „Ding, dong” a taniec z dzwoneczkami i SIP SIMEON wprowadził nas w świąteczny nastrój. Dzieci były grzeczne, więc Mikołaj podarował im prezenty 
mik4
mik3
mik1

Przygotowując prezentację na 60 lecie szkoły zwróciłam uwagę na relację z początków judo w naszej szkole – wycinek z gazety opisujący ucznia klasy III – Piotra Cicheckiego - który dał się poznać jako bardzo odważny judoka stający do walki z o wiele starszymi kolegami. To nazwisko wydało mi się znajome, bo jak okazało się teraz jego wnuk jest uczniem klasy pierwszej i też trenuje judo. Pan Piotr Cichecki przyjął zaproszenie i dziś był naszym gościem. Pokazaliśmy szkołę oraz zajęcia judo w klasie VIa. W świetlicy obejrzeliśmy prezentację o judo w naszej szkole dawniej i dziś. Pan Piotr opowiadał o swoich początkach w judo, jak szkoła wyglądała dawniej i odpowiadał na pytania dzieci, a na koniec w podziękowaniu otrzymał laurkę. Historię szkoły tworzą wszyscy nauczyciele i uczniowie a tradycje sportowe przechodzą z pokolenia na pokolenie.
6
5
4
3
2

14 grudnia w Świetlicy szkolnej odbył się Przegląd Talentów klas pierwszych i zerówki szkolnej. Tym razem nasze spotkanie było związane tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia. Podopieczni wraz z wychowawcami zaprezentowali prace plastyczne, wykonywali kolędy oraz piosenki świąteczne. Nasi najmłodsi bardzo starali się, aby umilić nam ten piękny czas oczekiwania. Dzięki temu spotkaniu wszyscy poczuliśmy, że już nadchodzą Święta!
20181214_141608
20181214_141107