Wyprawka pierwszoklasisty
30 czerwca 2020
Wytyczne dla szkół
24 sierpnia 2020
1. Podręczniki w klasie 1 to „Nowi Tropiciele” wydawnictwa WSiP. Zakupu podręczników i ćwiczeń ze środków dotacji celowej dokonuje szkoła.

2. Wyprawka pierwszoklasisty (przynosimy do klasy i zostawiamy w szafkach):
• 3 zdjęcia legitymacyjne – podpisane
• 2 bloki rysunkowe białe, małe ( szkicowniki)
• 2 bloki rysunkowe kolorowe, małe
• 1 blok techniczny biały
• 1 blok techniczny kolorowy
• 1 zeszyt papierów kolorowych A- 4
• 1 farby akwarele
• 2 pędzle- cienki i gruby
• 10 ołówków zwykłych średnich lub twardych ( HB lub 1H)
• 3 kleje w sztyfcie
• 1 nożyczki szkolne
• 1 pudełko kredek Bambino
• plastelina
• 3 zeszyty w 3 linie z zaznaczonym na czerwono polem środkowym
• 2 zeszyty w kratkę (16-kartkowe)

3. Nosimy w tornistrze codziennie:
* piórnik wyposażony w ołówki, gumkę, kredki ołówkowe, flamastry, temperówkę z pojemniczkiem, itp.
* potrzebne podręczniki i zeszyty
* 32-kartkowy zeszyt w kratkę – jako dzienniczek (będą tam także wklejane ważne informacje)
* drugie śniadanie odpowiednio zapakowane (kanapka, owoce, ewentualnie zdrowa przekąska) oraz napój w bezpiecznym opakowaniu

Podczas przerwy śniadaniowej o 9.40 uczniowie jedzą śniadanie pod opieką wychowawczyni. Nie spożywamy w szkole chipsów ani słodkich napojów gazowanych.

4. Po przyjściu do szkoły wszyscy uczniowie zmieniają buty. Obuwie szkolne powinno być na gumowej, jasnej podeszwie.

5. Strój na WF to jasna koszulka, dowolne, luźne spodenki, obuwie sportowe na zmianę. Strój zostawiamy w szkole w płóciennym, podpisanym worku.

6. Podczas imprez i uroczystości uczniowie noszą stroje galowe: dziewczynki – białą bluzkę i granatową lub czarną spódnicę, chłopcy – białą koszulę i granatowe lub czarne spodnie.

wychowawczynie klas 1