Wybór szkoły to ważny krok w życiu każdego młodego człowieka.

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH rok szkolny 2024/2025

14 kwietnia na lekcjach wiedzy o społeczeństwie gościliśmy radcę prawnego Pana Marka Łebkowskiego. W ramach tematu „Sądy i trybunały” Pan Mecenas opowiedział nam jak wygląda system sądownictwa w Polsce, jakie są najważniejsze zasady systemu prawnego oraz na czym polega praca poszczególnych organów tego systemu. Dowiedzieliśmy się także jakie są zawody prawnicze oraz czym na co dzień zajmuje się radca prawny. Było to bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie!

Dni Zawodowca

Z końcem marca nauczyciele i wychowawcy prowadzili zajęcia przybliżające zadania i specyfikę pracy w różnych zawodach. Dzieci i młodzież w czasie gier i zabaw rozpoznawały, nazywały i opowiadały o różnych formach pracy. Uczennice i uczniowie odkrywali możliwości rynku pracy i rozważali, kim mogliby zostać w przyszłości, co ich ciekawi, fascynuje. Swoje pomysły przelewali na papier. To dla wielu uczniów było wyzwanie.
Koordynator doradztwa zawodowego

Warsztaty zawodoznawcze w Centrum Kształcenia Zawodowego

W ramach projektu Sięgnij po więcej! w piątek 18 marca 2022 r. odwiedziliśmy Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 przy ulicy Berka Joselewicza 4.
Tym razem w praktycznych warsztatach zawodoznawczych uczestniczyła klasa 8b. Uczennice i uczniowie otrzymali Indywidualne Planery Kariery oraz rozmawiali o swoich planach z doradcami zawodowymi. Próbowali także swoich sił w różnych w pracowniach zawodowych i mieli możliwość poznania specyfiki pracy krawca, stolarza, budowlańca a także cukiernika. Efektem działań stały się babeczki z kremem, podręczne worki, jak również przyborniki z podstawką na telefon. Położenie na ścianach glazury wymaga zdecydowanie więcej przygotowania zawodowego, ale kto wie... może kiedyś...

Doradca zawodowy

Warsztaty zawodoznawcze w Centrum Kształcenia Zawodowego

W piątek 14 stycznia 2022 r. uczniowie klasy 8a byli w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 przy ulicy Berka Joselewicza 4.
W ramach projektu Sięgnij po więcej skorzystaliśmy z zaproszenia do wzięcia udziału w praktycznych warsztatach zawodoznawczych.
Uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki zawodów takich jak: krawiec, stolarz, budowlaniec i cukiernik. Samodzielnie wykonali, pod okiem specjalistów - nauczycieli zawodów, proste zadania związane poszczególnymi profesjami. Docinali i układali płytki glazury, przygotowali przepyszne babeczki z bitą śmietaną, wykonali przybornik z drewna i uszyli modne worki.
Odbyli także rozmowy z doradcami zawodowymi z WCIES-u oraz otrzymali Indywidualne Planery Kariery.

Doradca zawodowy

Miło mi poinformować, że został przedłużony projekt unijny Sięgnij po więcej! – rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy.

W ramach projektu zorganizowany został PUNKT INFORMACJI KARIERY, gdzie odbywały się indywidualne spotkania doradcze dla uczniów klas 7 i 8.
Celem projektu jest wsparcie uczniów szkół podstawowych i ich rodziców w podjęciu decyzji dotyczących wyboru szkoły i planowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej.

PUNKT INFORMACJI KARIERY znajduje się w bibliotece szkolnej.

Zapraszam na indywidualne spotkania w środy w godzinach 14.45 - 16.15 lub w innym uzgodnionym wcześniej terminie. Umówić można się ze mną osobiście w szkole lub poprzez LIbrusa.

Doradca zawodowy Małgorzata Zagórowska

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie SIĘGNIJ PO WIĘCEJ! - rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy. Celem głównym projektu jest zapewnienie uczniom szkół podstawowych możliwości korzystania z doradztwa indywidualnego na terenie szkoły.