Agnieszka Tkaczyk
Kierownik świetlicy
...
Wychowawca
...
Wychowawca
Marszałek
Wychowawca
Pieńkowski
Wychowawca
Helena
Malangiewicz
Wychowawca
Informacja dotycząca funkcjonowania świetlicy szkolnej
Drodzy Rodzice,
w związku z zapewnieniem przez szkołę możliwości korzystania przez dzieci ze świetlicy szkolnej, zwracamy się z prośbą do Rodziców, którzy zamierzają zapisać swoje dziecko do świetlicy w roku szkolnym 2024/2025 o pobranie ze strony szkoły „Karty Zapisu dziecka do świetlicy szkolnej”, wypełnienie jej i złożenie u wychowawców w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, tj. 2 września 2024r.
Podczas wypełniania kart prosimy o zwrócenie uwagi na punkty dotyczące wyrażania zgody. Kartę składają również Rodzice, których dzieci uczęszczały do świetlicy w roku ubiegłym.
Godziny otwarcia
- 07:00 - 17:30
- Panie wychowawczynie pomagają w odrabianiu lekcji, proponują zajęcia ruchowe na boisku, placu zabaw, w sali zabaw. Świetlica organizuje wyjścia na basen w klasach I-III, proponuje zajęcia plastyczne, czytelnicze i taneczne.
- W świetlicy obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych zatem czas wolny uczniowie spędzają aktywnie korzystając z zajęć, gier planszowych, klocków, zabawek.
- Organizujemy imprezy okolicznościowe: pasowanie na „świetliczaka”, andrzejki, mikołajki, dzień babci i dziadka, święto wiosny, dzień matki i ojca, dzień dziecka, co 2 miesiące odbywają się przeglądy talentów.
- Zapraszamy rodziców do prelekcji o zawodach, jakie wykonują.
- Współpracujemy ze świetlicami ochockimi – uczestniczymy w konkursach plastycznych, wokalnych, recytatorskich i sportowych.
Z życia świetlicy
„Abyś zawsze przy nas była
Najpiękniejsza i jedyna,
Mądra, dobra, ukochana
Taka bliska - nasza Mama!"
26 maja to dzień szczególny. Poświęcony jest naszej jedynej i ukochanej mamie. Wszystkie dzieci dobrze pamiętają o tym święcie i starają się, jak najlepiej potrafią, umilić go swoim mamom. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone naszym mamom. Dzieci wypowiadały się na temat swoich mam, opowiadały co lubią robić ze swoimi mamami. Na koniec Świetliczaki wykonały piękne laurki i odznaki, które wręczyły swoim mamom w ich święto. Nie zabrakło także życzeń, które zostały zamknięte we własnoręcznie zrobionych kartkach.
WSZYSTKIE DZIECI ŚWIATA NA OCHOCIE
Podczas pobytu w świetlicy, uczniowie pod czujnym okiem wychowawczyni wykonali pracę zbiorową na konkurs „Wszystkie dzieci świata na Ochocie”. Dzieci zwróciły uwagę na to, że każde dziecko jest wyjątkowe, zasługuje na szacunek i szczęśliwe, bezpieczne dzieciństwo. Praca została wykonana w sposób bardzo ciekawy, kreatywny i pomysłowy. Czekamy na ogłoszenie wyników.
ŚWIAT PSZCZÓŁ
Z przyjemnością informujemy, że nasze Świetliczaki wzięły udział w Dzielnicowym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Świat pszczół” i z należytą starannością oraz oryginalnością wykonały cudowne prace. W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS DZIELNICOWY „Z OCHOTĄ PO EUROPIE”
9 maja odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Dzielnicowy „Z Ochotą po Europie”, któremu patronował Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ochota. Celem konkursu było rozpowszechnianie, poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat państw w Europie oraz rozwijanie współpracy między świetlicami na terenie Dzielnicy Ochota.
Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ nasza świetlica pokonała wszystkie ochockie szkoły i zdobyła I miejsce.
Konkurs plastyczny „KOLOROWE MOTYLE”
Świetliczaki wzięły udział w konkursie plastycznym „Kolorowe motyle”. Dzieci wykonały prace konkursowe różnorodnymi technikami plastycznymi, takimi jak: papieroplastyka, malowanie pastelami, farbami plakatowymi, wyklejanie bibułą, cekinami i inne. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości kolorystycznej i wzbogacanie doświadczeń plastycznych dzieci.
Gratulujemy uczniom wyobraźni twórczej i kreatywności!
Koło muzyczne
Rowerowy Maj
Ruch to zdrowie! Wszyscy to wiemy, ale właśnie nie zawsze chce nam się ruszyć. Dlatego my przez cały maj będziemy mobilizować nasze dzieciaki do podjęcia wyzwania – przyjeżdżania do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. Przy tej okazji Świetliczaki wykonały piękne prace, które promują tegoroczną akcję.
ZAKŁADAMY ŚWIETLICOWY OGRÓDEK NA PARAPECIE
W piątek 25 kwietnia zakładaliśmy w świetlicy „ZIOŁOWY OGRÓDEK NA PARAPECIE”. Posadziliśmy cebulkę dymki, miętę, melisę i bazylię. Zapewniamy roślinom światło i wodę, czekając na ich wzrost. Oprócz uczty dla oka będziemy mogli przygotować też ucztę dla ciała w postaci zdrowych kanapek.
Dzień Ziemi w świetlicy
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 22 kwietnia, w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia mające na celu promowanie postaw ekologicznych, oraz uświadomienia dzieciom, że Ziemia to nasz dom, a dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny, poznali zasady segregacji śmieci, sposoby ochrony przyrody oraz oszczędzania energii. Do realizacji zajęć wykorzystane zostały quizy, zagadki, piosenki oraz kolorowanki z okazji Dnia Ziemi. Z różnych prac tematycznych powstała ciekawa wystawa, która ozdabia naszą salę świetlicy.
Dzień w świetlicy to kolejne chwile pełne zabaw i atrakcji.
Podziękowanie za udział w występie z okazji Światowego Dnia Zdrowia
Klasa 1b koduje z Zosią.
Programowanie w świetlicy uczy logicznego myślenia najmłodszych uczniów naszej szkoły
Koło muzyczne w świetlicy
PISANKI, PISANKI, JAJKA MALOWANE…
Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek. W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jajka mają różne nazwy: pisanki, kraszanki, oklejanki, rysowanki, drapanki.
Przygotowanie pisanek to dobry pomysł na radosne spędzenie czasu, dlatego dzieci z klas trzecich oddały się tej sztuce. Najpierw dzieci malowały gigantyczne pisanki. Różne wzory, kwiaty, malowanki znalazły się na każdym jajku. Następnie uczniowie mieli okazję wykonać własne pisanki wielkanocne, by później włożyć je do przygotowanego w świetlicy koszyczka.
Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością w tworzeniu własnej pisanki, a ozdabianie jajek sprawiło dzieciom dużo radości oraz wywołało uśmiech na twarzy.
Dzień Kota w świetlicy
W piątek 16 lutego 2024 r. w świetlicy szkolnej świętowaliśmy Dzień Kota. W ramach zajęć świetlicowych oglądaliśmy fotografie kotów, czytaliśmy sentencje ze zdjęć, wymienialiśmy się doświadczeniami dotyczącymi dbania o naszych małych przyjaciół, powstały prace plastyczne. Celem zajęć była integracja w grupie świetlicowej, rozwijanie empatii na potrzeby zwierząt oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci. Towarzyszyła nam wesoła atmosfera oraz radość ze wspólnych zajęć.
W ŚWIETLICY MIŁO SPĘDZAMY CZAS,
CHCESZ SIĘ PRZEKONAĆ – TO ODWIEDŹ NAS!
To, że świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach najlepiej widać na załączonych zdjęciach.
MASKI KARNAWAŁOWE W ŚWIETLICY
Karnawał ro okres zabawy i radości między Bożym Narodzeniem a Wielkim Postem, a przede wszystkim czas balów i przyjęć. Karnawał to wyjątkowy czas dla dzieci. Mogą one chociaż na chwilę poczuć się jak swój ulubiony bohater książkowy czy też filmowy. Kolorowe kostiumy odmieniają naszych podopiecznych nie do poznania. W świetlicy szkolnej również możemy świętować karnawał. Z tej okazji uczniowie chętnie wykonywali maski. Każda była inna i niepowtarzalna. Było przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu. Technika wykonania była dowolna, można je było ozdabiać przeróżnymi materiałami, jednak najlepiej sprawdził się w tej roli brokat, pastele, wielobarwne piórka i kolorowe cekiny. Powstały piękne dzieła sztuki.
Mikołajki w świetlicy
6 grudnia obchodzimy imieniny świętego Mikołaja. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego.
Zgodnie z tradycją, 6 grudnia dzieci ubrały się świątecznie, gdzie wspólnym akcentem okazał się kolor czerwony. Oczywiście największą atrakcją była wizyta Świętego Mikołaja, który częstował dzieci słodkościami. Cudowny dzień, pełen dziecięcych uśmiechów!
Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy
Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. W piatek dzieci mogły przynieść ze sobą do szkoły swoje ulubione pluszaki. Miś był motywem przewodnim zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej. Świętowanie rozpoczęło się od poznania historii tego święta i oglądania prezentacji o znanych i lubianych niedźwiadkach. Dzieci wykonały prace plastyczne, podczas których mogły wykazać się inwencją twórczą, grały w gry, rozwiązywały łamigłówki, tańczyły i bawiły się przy muzyce. Miś jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości. Miła atmosfera obchodów Święta Pluszowego Misia z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.
Warsztaty w klasach 1-3
Uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy przez dwa dni uczestniczyli w warsztatach w ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu.
Dzieci odtwarzały z modeliny szklane paciorki, które niegdyś stanowiły cenną ozdobę, za którą nawet można było kupić wieś. Koraliki były różnie ozdabiane, najczęściej pozbawione dekoracji, wykonane ze szkła barwy niebieskiej, rzadziej zielonej, czerwonobrązowej, żółtej, białej czy czarnej. Dzieci ozdabiały swoje paciorki kropeczkami, liniami zygzakowatymi, skręcały w spiralkę, naklejały kolorowe oczka. Nawleczone na nitkę stały się ładną ozdoba. Zajęcia były bardzo ciekawe i sprawiły uczniom dużo radości. Efekty swojej pracy mogli zabrać do domu.
ZOSIA MAŁA NAUCZYCIELKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Dziś w świetlicy odbyło się spotkanie z Zosią Małą Nauczycielką, czyli polskim robotem edukacyjnym. Uczniowie poznali informacje o życiu jeży, ich zwyczajach i roli w przyrodzie. Wykonali maski jeża dla robota Zosi oraz domek – kryjówkę jeża. Zbudowali z klocków makietę lasu. Planowali trasę jeża – Zosi tak, aby pozbierać odpowiednie pożywienie i dostarczyć je do kryjówki, a potem programowali robota za pomocą przycisków.
Uczniowie uczyli się współpracy, rozwijali swoją kreatywność, a przede wszystkim – świetnie się bawili.
Dziękujemy firmie EDUKO za ciekawe warsztaty.
DZIEŃ DRZEWA W ŚWIETLICY
10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. W czasie zajęć prowadzonych w naszej świetlicy również pamiętaliśmy o tej wspaniałej inicjatywie. Dzieci dowiedziały się, dlaczego sadzimy drzewa, jaką funkcję pełnią na naszej planecie i dlaczego powinniśmy o nie dbać.
Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem wykonali również ciekawe prace plastyczne, dzięki czemu powstała piękna dekoracja.
ŚWIĘTO KROPKI W ŚWIETLICY
15 września na całym świecie obchodzimy święto kreatywności.
Nasza Świetlica aktywnie włączyła się w świętowanie tego dnia. Świetliki wykonały piękne, jesienne prace – jeżyki, sowy, wiewiórki i drzewka. Obiecujemy, że będziemy rozwijać nasze zdolności twórcze przez cały rok, nie tylko w Dzień Kropki!
TURNIEJ WARCABOWY W ŚWIETLICY
Warcaby to nie tylko gra planszowa, lecz także edukacyjna, bowiem uczy m.in. koncentracji, cierpliwości, gry „fair play”, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, rozwija umiejętność planowania i realizacji różnych strategii.
Wychowankowie naszej świetlicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w Turnieju Warcabowym, który został zorganizowany 21 czerwca. Uczniowie przed rozgrywkami ćwiczyli ze swoimi kolegami i koleżankami w świetlicy, jak również w domu. Turniejowi towarzyszyły pozytywne emocje, koledzy kibicowali, wszyscy byli skupieni na rozgrywkach.
Pomysł turnieju podobał się zarówno uczestnikom, jak i kibicującym.
Zwyciężczynią zawodów okazała się uczennica klasy IV - Anna Niemirska.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy potęgi umysłu.
Letnia edycja Mam Talent - reportaż
Dzień Mamy i Taty
Zdjęcia i videorelacja wykonane przez uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowego koła foto/filmowego.
Koło filmowe pocykało dziś kilka fajnych fotek na terenie naszej szkoły. Dzielimy się nimi i życzymy udanego weekendu.
Koło muzyczne w świetlicy uczy się grać na instrumentach. Dzisiaj próbowaliśmy swoich sił na pianinie. Uczniowie poznali proste melodie, które próbowali wykonać. Nie lada wyzwanie, ale mamy satysfakcje z dzisiejszych zajęć, bo już coś umiemy zagrać i motywacje do rozwijania się w grze na tym pięknie brzmiącym instrumencie.
Przyszła Wiosna!
Uczniowie klasy 1b podczas zajęć muzycznych w swietlicy bawili się śpiewali i rozwiązywali zagadki. Wszystko to z jednego ważnego powodu: Przyszła Wiosna!
Zajęcia plastyczne w świetlicy
Podczas dzisiejszych zajęć plastycznych dzieci przypomniały sobie jaką obecnie mamy porę roku. Następnie opowiedziały, co zmienia się w przyrodzie i jak wygląda wiosna za naszymi oknami. Na koniec każdy wykonał piękną pracę przedstawiającą kolorowe bratki.
Koło filmowe w świetlicy
Wiosna w Świetlicy Szkolnej
Dnia 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia. Wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku.
Podczas prac plastyczno-technicznych uczniowie bardzo chętnie wykonywali prace tematyczne związane z tą porą roku. Wychowankowie świetlicy malowali ilustracje przedstawiające zwiastuny wiosny. Wykonywali również z kolorowego papieru wiosenne kwiaty, pszczółki, bociany i motylki. Wszystkie prace plastyczne wychowanków naszej świetlicy posłużyły do wykonania gazetek i wystawek o tematyce wiosennej, które zostały wyeksponowane w galerii prac uczniów na korytarzu szkolnym i w sali świetlicowej.
Podczas kolejnych zajęć w stolarni robiliśmy obrazki wielkanocne z drewnianych plastrów. Szlifowaliśmy je i ozdabialiśmy techniką decoupage. Powstały cuda =)
Koło muzyczne
Reportaż z przeglądu wykonali uczniowie uczęszczający na zajęcia koła filmowego.
Dzieci w świetlicy bardzo chętnie i kreatywnie podeszły do przygotowania prezentów dla swoich babć i dziadków. Przez kilka dni uczennice i uczniowie malowali drobne podarunki oraz ozdabiali laurki. Jesteśmy pewni, że babcie i dziadkowie byli pod takim samym wrażeniem jak nauczyciele.
Nauka piosenki do coraz bliżej zbliżającego się dnia babci i dziadka. Efekty usłyszymy wkrótce 😊 Pozdrawiamy 😊
11 stycznia, świętowaliśmy w świetlicy Dzień Lizaka. Celem tego wydarzenia było przybliżenie historii powstania tych słodyczy, która sięga czasów prehistorycznych. Uczniowie uczcili ten dzień jedząc lizaka, do którego produkcji użyto naturalnych barwników. Co ważne, rozmawialiśmy także o aspekcie zdrowotnym, o zachowaniu umiaru w jedzeniu słodyczy oraz konieczności dbania o zęby. Stworzyliśmy plakat i testowaliśmy smacznie wyglądające, kolorowe lizaki. Na koniec słuchaliśmy piosenki "Lollipop".
Wtorkowe świetlicowe zajęcia plastyczne cieszą się dużą popularnością. Eksperymenty z bibułą i malowanie tuszem dały wspaniałe efekty.
6 grudnia obchodziliśmy imieniny świętego Mikołaja. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku. Zgodnie z tradycją, 6 grudnia dzieci klas 0-I spotkały się ze świętym Mikołajem. Tego dnia dzieci ubrały się świątecznie, gdzie wspólnym akcentem okazał się kolor czerwony. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi około godziny 13:00 i dla każdego przyniósł słodki upominek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pełnych radości i uśmiechu na dziecięcych twarzach.
25 listopada obchodziliśmy w świetlicy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie z klas 1-3 przynieśli swoje ulubione pluszaki, którymi mogli się pochwalić koleżankom i kolegom. Powstały klasowe wystawy pluszaków i piękne rysunki a wiceprezydent szkoły odwiedził dzieci w misiowym stroju.
27 października odbyło się Pasowanie na Świetliczaka klasy 1B. Dzieci musiały zmierzyć się z różnymi konkurencjami m.in. skoki na skakance, kręcenie hula-hop, zadania typu prawda – fałsz dotyczące znajomości regulaminu świetlicy, odgadywanie co znajduje się w worku oraz odszyfrować zakodowane hasło. Pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Po wykonaniu wszystkich prób uczniowie złożyli ślubowanie i dostali pamiątkowe dyplomy.
26 października odbyło się pasowanie na świetliczaka klasy 1a. Nasi najmłodsi podopieczni wykonali swoje zadania na dyplom oficjalnego przyjęcia do grona świetliczaków. Serdecznie gratulujemy !
25 października po raz 27 obchodziliśmy Światowy Dzień Makaronu.
Celem tego wydarzenia jest przybliżenie włoskiej kultury kulinarnej oraz pokazanie, że makaron jest jednym z podstawowych składników wielu dań na całym świecie. Z tej okazji w świetlicy mieliśmy dzisiaj pracowite popołudnie. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację, zrobiliśmy piękny, kolorowy plakat i wspaniałe korale i bransoletki.
A na kolację chyba będzie...spaghetti🍝🍝
Na zajęciach koła muzycznego w świetlicy ćwiczymy piosenki patriotyczne. Śpiewamy gamę C dur nazwami literowymi. Wychodzi świetnie, ponieważ mamy wielu utalentowanych muzycznie uczniów w naszej szkole.
Dzisiaj w świetlicy realizowaliśmy wyzwanie Code Week 2022 "Szukamy algorytmów z Uczymy Dzieci Programować".
Tworzyliśmy trasę dla ozobota na codeweek'owym plakacie. Bardzo lubimy takie zajęcia!
29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jest skierowane przede wszystkim do dzieci. Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką.
Świetliczaki wraz z wychowawcami wzięły aktywny udział w akcji. Prezentowane utwory lub fragmenty ulubionych książek miały zachęcić dzieci do sięgnięcia po daną pozycję. Większość czytających wybrała lektury obowiązkowe, ale były tez takie książki jak „W dolinie Muminków”, „Dlaczego, chcę wiedzieć”, „Kajtkowe przygody”. Ponadto uczniowie głośno czytali w salach podczas lekcji. Mamy nadzieję, że usłyszane fragmenty zachęcą naszych czytelników do ich lektury, a czytanie rozpoczętych na lekcjach książek będzie kontynuowane w domu.
Koło filmowe w świetlicy działa pełną parą. Na ostatnich zajęciach uczymy się jak obsługiwać aparat. Kilka załączonych obrazków z zajęć potwierdza fakt, że mamy w naszej szkole kilku przyszłych fotografów, operatorów kamer a może nawet reżyserów ☺️
Ujęcia z chwil podczas zajęć koła muzycznego. Gramy gamę C dur prawą ręką. Oprócz tego śpiewamy i poznajemy brzmienia różnych instrumentów. Do usłyszenia ☺️
Uczniowie klas młodszych odbyli zajęcia w nowo powstałej stolarni. Klasy I rozpoczęły od wbijania gwoździ, a klasy III od rozebrania zepsutych przedłużaczy. Rozpoczęliśmy również budowę krosien z uszkodzonych liczydeł. Nauczyciele i uczniowie mieli świetną zabawę. Wszyscy są entuzjastycznie nastawieni do zajęć i mamy nadzieję, że ta radość nas nie opuści.
Na zajęciach uczniowie wykonali prace konkursowe „Jesień na Ochocie”. Poznali nową technikę plastyczną: rysunek tuszem i patykiem.
„OCHOCKA GWIAZDKA – BAJKOWO”
Nasza świetlica otrzymała wyróżnienie w Dzielnicowym Konkursie „Ochocka Gwiazdka – Bajkowo”, organizowanym przez ognisko Pracy Pozaszkolnej. W pierwszej kolejności dzieci obejrzały film i na jego podstawie miały odgadnąć tytuły bajek. W dalszej kolejności uczniowie wykonali pracę plastyczną w formie kolażu, dotycząca ulubionej bajki. Ostatnim zadaniem było wykonanie marionetki, pacynki według własnego pomysłu do dowolnej bajki. Prace były naprawdę piękne i przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy.
Szanowni Państwo,
nasze Świetliczaki brały udział w konkursie plastyczno – technicznym pt. ”Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Dzieci wykonały piękne prace, za które otrzymały dyplomy i nagrody.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Do Wielkanocy zostało jeszcze trochę czasu, ale nasze Świetliczaki już teraz wykonały proste ozdoby wielkanocne z drewna.
Cała praca polegała na sklejeniu 4 plastrów drewna o różnej wielkości w taki sposób, aby otrzymać głowę, brzuszek oraz uszy zajączka. Na koniec dokleiliśmy nóżki i zawiązaliśmy kokardkę wokół szyi.
Takie zajączki ozdobią na Wielkanoc nasze domy, ale także będą podarunkami dla bliskich od dzieci.
Na dworze pogoda już nie zimowa. Nie ma śniegu, raz jest zimno, innym razem świeci słońce lub pada deszcz. Świetliczaki postanowiły więc poprawić sobie humor i zaprosić już wiosnę do szkoły, skoro pogoda nie może się zdecydować. Cała świetlica przejęła barwy wiosenne. Dekoracje są wszędzie. Okna, drzwi i tablice ozdabiają kwiaty, motyle, pszczółki i biedronki. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne na tematy związane z tą porą roku. Chłopcy, którzy na co dzień wolą zabawy sportowe, również zainteresowali się robieniem kwiatów i dekoracji wiosennych.
Przyjście wiosny - Jan Brzechwa
Naplotkowała sosna,
że już się zbliża wiosna.
Kret skrzywił się ponuro:
Przyjedzie pewnie furą.
Jeż się najeżył srodze:
Raczej na hulajnodze.
Wąż syknął: Ja nie wierzę.
Przyjedzie na rowerze.
Kos gwizdnął: Wiem coś o tym.
Przyleci samolotem.
Skąd znowu - rzekła sroka -
Ja jej nie spuszczam z oka
I w zeszłym roku, w maju,
Widziałam ją w tramwaju.
Nieprawda! Wiosna zwykle
Przyjeżdża motocyklem!
A ja wam to dowiodę,
Że właśnie samochodem.
Nieprawda, bo w karecie!
W karecie? Cóż pan plecie?
Oświadczyć mogę krótko,
Przypłynie własną łódką.
A wiosna przyszło pieszo -
Już kwiaty z nią się śpieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią: Witaj wiosno!
W świetlicy szkolnej jest bardzo świątecznie. Święta tuż, tuż więc uczniowie mnóstwo czasu spędzali na wykonywaniu prac o tematyce świątecznej. Stroiki, łańcuchy, choinki, aniołki, plakaty i inne ozdoby - oto kilka pomysłów, jak miło przebiegały popołudnia w naszej świetlicy. Podczas zajęć dzieci poznały świąteczne zwyczaje. W radosnym nastroju, przy dźwiękach kolęd wykonały świąteczne ozdoby. Powstały aniołki, bombki, świąteczne obrazki i inne prace plastyczne, którymi została udekorowana świetlica. Dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej wiedzą, że na zajęciach można robić ciekawe i atrakcyjne prace. Trzeba tylko wykazać trochę inicjatywy i zainteresowania. A oto efekty naszych poczynań…
W związku z okresem przedświątecznym klasa 2a podczas zajęć świetlicowych wykonywała ozdoby choinkowe z materiałów z recyklingu. Prace zostaną zawieszone na choince przy sekretariacie szkoły. Dzieci wraz z rodzicami bardzo zaangażowały się w zbieranie materiałów, dzięki czemu uczniowie mogli wykazać się kreatywnością podczas tworzenia ozdób.