Agnieszka Tkaczyk

Kierownik świetlicy

Katarzyna
Szajewska

Wychowawca

Janusz
Mitkowski

Wychowawca

Janusz
Marszałek

Wychowawca

Michał
Pieńkowski

Wychowawca

---
---

Wychowawca

Informacja dotycząca funkcjonowania świetlicy szkolnejSzanowni Państwo,
w związku z zapewnieniem przez szkołę możliwości korzystania przez dzieci ze świetlicy szkolnej, zwracamy się z prośbą do Rodziców, którzy zamierzają zapisać swoje dziecko do świetlicy w roku szkolnym 2022/2023 o pobranie ze strony szkoły Karty Zapisu, wypełnienie jej i złożenie u wychowawców w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, tj. 1 września 2022r.
Kartę składają również Rodzice, których dzieci uczęszczały do świetlicy w roku ubiegłym.
  • Panie wychowawczynie pomagają w odrabianiu lekcji, proponują zajęcia ruchowe na boisku, placu zabaw, w sali zabaw. Świetlica organizuje wyjścia na basen w klasach I-III, proponuje zajęcia plastyczne, czytelnicze i taneczne.
  • W świetlicy obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych zatem czas wolny uczniowie spędzają aktywnie korzystając z zajęć, gier planszowych, klocków, zabawek.
  • Organizujemy imprezy okolicznościowe: pasowanie na „świetliczaka”, andrzejki, mikołajki, dzień babci i dziadka, święto wiosny, dzień matki i ojca, dzień dziecka, co 2 miesiące odbywają się przeglądy talentów.
  • Zapraszamy rodziców do prelekcji o zawodach, jakie wykonują.
  • Współpracujemy ze świetlicami ochockimi – uczestniczymy w konkursach plastycznych, wokalnych, recytatorskich i sportowych.

Z życia świetlicy


MAM TALENT

Reportaż z przeglądu wykonali uczniowie uczęszczający na zajęcia koła filmowego.

Dzień Babci i Dziadka

Dzieci w świetlicy bardzo chętnie i kreatywnie podeszły do przygotowania prezentów dla swoich babć i dziadków. Przez kilka dni uczennice i uczniowie malowali drobne podarunki oraz ozdabiali laurki. Jesteśmy pewni, że babcie i dziadkowie byli pod takim samym wrażeniem jak nauczyciele.

Zajęcia koła muzycznego w świetlicy.

Nauka piosenki do coraz bliżej zbliżającego się dnia babci i dziadka. Efekty usłyszymy wkrótce 😊 Pozdrawiamy 😊

Dzień lizaka

11 stycznia, świętowaliśmy w świetlicy Dzień Lizaka. Celem tego wydarzenia było przybliżenie historii powstania tych słodyczy, która sięga czasów prehistorycznych. Uczniowie uczcili ten dzień jedząc lizaka, do którego produkcji użyto naturalnych barwników. Co ważne, rozmawialiśmy także o aspekcie zdrowotnym, o zachowaniu umiaru w jedzeniu słodyczy oraz konieczności dbania o zęby. Stworzyliśmy plakat i testowaliśmy smacznie wyglądające, kolorowe lizaki. Na koniec słuchaliśmy piosenki "Lollipop".

Zajęcia plastyczne

Wtorkowe świetlicowe zajęcia plastyczne cieszą się dużą popularnością. Eksperymenty z bibułą i malowanie tuszem dały wspaniałe efekty.

W naszej świetlicy uczniowie kolorowo przywitali nowy rok


Mikołajki w świetlicy

6 grudnia obchodziliśmy imieniny świętego Mikołaja. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku. Zgodnie z tradycją, 6 grudnia dzieci klas 0-I spotkały się ze świętym Mikołajem. Tego dnia dzieci ubrały się świątecznie, gdzie wspólnym akcentem okazał się kolor czerwony. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi około godziny 13:00 i dla każdego przyniósł słodki upominek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pełnych radości i uśmiechu na dziecięcych twarzach.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w świetlicy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie z klas 1-3 przynieśli swoje ulubione pluszaki, którymi mogli się pochwalić koleżankom i kolegom. Powstały klasowe wystawy pluszaków i piękne rysunki a wiceprezydent szkoły odwiedził dzieci w misiowym stroju.

Pasowanie na Świetliczaka
27 października odbyło się Pasowanie na Świetliczaka klasy 1B. Dzieci musiały zmierzyć się z różnymi konkurencjami m.in. skoki na skakance, kręcenie hula-hop, zadania typu prawda – fałsz dotyczące znajomości regulaminu świetlicy, odgadywanie co znajduje się w worku oraz odszyfrować zakodowane hasło. Pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Po wykonaniu wszystkich prób uczniowie złożyli ślubowanie i dostali pamiątkowe dyplomy.
Pasowanie na Świetliczaka
26 października odbyło się pasowanie na świetliczaka klasy 1a. Nasi najmłodsi podopieczni wykonali swoje zadania na dyplom oficjalnego przyjęcia do grona świetliczaków. Serdecznie gratulujemy !

Dzień Makaronu
25 października po raz 27 obchodziliśmy Światowy Dzień Makaronu.
Celem tego wydarzenia jest przybliżenie włoskiej kultury kulinarnej oraz pokazanie, że makaron jest jednym z podstawowych składników wielu dań na całym świecie. Z tej okazji w świetlicy mieliśmy dzisiaj pracowite popołudnie. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację, zrobiliśmy piękny, kolorowy plakat i wspaniałe korale i bransoletki.
A na kolację chyba będzie...spaghetti🍝🍝

Koło muzyczne
Na zajęciach koła muzycznego w świetlicy ćwiczymy piosenki patriotyczne. Śpiewamy gamę C dur nazwami literowymi. Wychodzi świetnie, ponieważ mamy wielu utalentowanych muzycznie uczniów w naszej szkole.

CodeWeek
Dzisiaj w świetlicy realizowaliśmy wyzwanie Code Week 2022 "Szukamy algorytmów z Uczymy Dzieci Programować".
Tworzyliśmy trasę dla ozobota na codeweek'owym plakacie. Bardzo lubimy takie zajęcia!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jest skierowane przede wszystkim do dzieci. Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką.
Świetliczaki wraz z wychowawcami wzięły aktywny udział w akcji. Prezentowane utwory lub fragmenty ulubionych książek miały zachęcić dzieci do sięgnięcia po daną pozycję. Większość czytających wybrała lektury obowiązkowe, ale były tez takie książki jak „W dolinie Muminków”, „Dlaczego, chcę wiedzieć”, „Kajtkowe przygody”. Ponadto uczniowie głośno czytali w salach podczas lekcji. Mamy nadzieję, że usłyszane fragmenty zachęcą naszych czytelników do ich lektury, a czytanie rozpoczętych na lekcjach książek będzie kontynuowane w domu.

KOŁO FILMOWE
Koło filmowe w świetlicy działa pełną parą. Na ostatnich zajęciach uczymy się jak obsługiwać aparat. Kilka załączonych obrazków z zajęć potwierdza fakt, że mamy w naszej szkole kilku przyszłych fotografów, operatorów kamer a może nawet reżyserów ☺️

KOŁO MUZYCZNE
Ujęcia z chwil podczas zajęć koła muzycznego. Gramy gamę C dur prawą ręką. Oprócz tego śpiewamy i poznajemy brzmienia różnych instrumentów. Do usłyszenia ☺️

ZAJĘCIA W STOLARNI JUŻ RUSZYŁY
Uczniowie klas młodszych odbyli zajęcia w nowo powstałej stolarni. Klasy I rozpoczęły od wbijania gwoździ, a klasy III od rozebrania zepsutych przedłużaczy. Rozpoczęliśmy również budowę krosien z uszkodzonych liczydeł. Nauczyciele i uczniowie mieli świetną zabawę. Wszyscy są entuzjastycznie nastawieni do zajęć i mamy nadzieję, że ta radość nas nie opuści.

KOŁO PLASTYCZNE W ŚWIETLICY
Na zajęciach uczniowie wykonali prace konkursowe „Jesień na Ochocie”. Poznali nową technikę plastyczną: rysunek tuszem i patykiem.

28 września były obchody Światowego Dnia Jabłka. Jako prawdziwi świetlicowi jabłkożercy nie zapomnieliśmy o tym smacznym dniu 🍎🍏 Tydzień temu dzieci z klasy 2a nie mogły świętować, ale dzisiaj nadrabiamy =)

Pierwsze zajęcia szydełkowania dla klas 3 i 4 rozpoczęte. Uczestniczki uczyły się trzymać włóczkę w palcach i robić łańcuszek. Nie było to łatwe, ale udało się. Zdolnych mamy uczniów.

Klasa 3a zmaga się z programowaniem. Wytężaliśmy głowy rozwiązując problemy. A ile było radości po każdym wykonanym zadaniu 😊

Nasza świetlica w roku szkolnym 2021/2022 brała udział w dwóch ogólnopolskich projektach edukacyjnych.

WYRÓŻNIENIE W DZIELNICOWYM KONKURSIE
„OCHOCKA GWIAZDKA – BAJKOWO”


Nasza świetlica otrzymała wyróżnienie w Dzielnicowym Konkursie „Ochocka Gwiazdka – Bajkowo”, organizowanym przez ognisko Pracy Pozaszkolnej. W pierwszej kolejności dzieci obejrzały film i na jego podstawie miały odgadnąć tytuły bajek. W dalszej kolejności uczniowie wykonali pracę plastyczną w formie kolażu, dotycząca ulubionej bajki. Ostatnim zadaniem było wykonanie marionetki, pacynki według własnego pomysłu do dowolnej bajki. Prace były naprawdę piękne i przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy.

Wyniki konkursu plastyczno-technicznego pt. Kubuś Puchatek i Przyjaciele

Szanowni Państwo,
nasze Świetliczaki brały udział w konkursie plastyczno – technicznym pt. ”Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Dzieci wykonały piękne prace, za które otrzymały dyplomy i nagrody.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Muzyczne powitanie wiosny przez świetliczaków.


WIELKANOCNE ZAJĄCZKI Z PLASTRÓW DREWNA

Do Wielkanocy zostało jeszcze trochę czasu, ale nasze Świetliczaki już teraz wykonały proste ozdoby wielkanocne z drewna.
Cała praca polegała na sklejeniu 4 plastrów drewna o różnej wielkości w taki sposób, aby otrzymać głowę, brzuszek oraz uszy zajączka. Na koniec dokleiliśmy nóżki i zawiązaliśmy kokardkę wokół szyi.
Takie zajączki ozdobią na Wielkanoc nasze domy, ale także będą podarunkami dla bliskich od dzieci.

WIOSNA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Na dworze pogoda już nie zimowa. Nie ma śniegu, raz jest zimno, innym razem świeci słońce lub pada deszcz. Świetliczaki postanowiły więc poprawić sobie humor i zaprosić już wiosnę do szkoły, skoro pogoda nie może się zdecydować. Cała świetlica przejęła barwy wiosenne. Dekoracje są wszędzie. Okna, drzwi i tablice ozdabiają kwiaty, motyle, pszczółki i biedronki. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne na tematy związane z tą porą roku. Chłopcy, którzy na co dzień wolą zabawy sportowe, również zainteresowali się robieniem kwiatów i dekoracji wiosennych.

Przyjście wiosny - Jan Brzechwa
Naplotkowała sosna,
że już się zbliża wiosna.
Kret skrzywił się ponuro:
Przyjedzie pewnie furą.
Jeż się najeżył srodze:
Raczej na hulajnodze.
Wąż syknął: Ja nie wierzę.
Przyjedzie na rowerze.
Kos gwizdnął: Wiem coś o tym.
Przyleci samolotem.
Skąd znowu - rzekła sroka -
Ja jej nie spuszczam z oka
I w zeszłym roku, w maju,
Widziałam ją w tramwaju.
Nieprawda! Wiosna zwykle
Przyjeżdża motocyklem!
A ja wam to dowiodę,
Że właśnie samochodem.
Nieprawda, bo w karecie!
W karecie? Cóż pan plecie?
Oświadczyć mogę krótko,
Przypłynie własną łódką.
A wiosna przyszło pieszo -
Już kwiaty z nią się śpieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią: Witaj wiosno!

W świetlicy szkolnej już od początku karnawału trenujemy tańce! Z pewnością będziemy gotowi na bal karnawałowy klas 1-3, który będzie dopiero po feriach.

ŚWIETLICA GOTOWA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

W świetlicy szkolnej jest bardzo świątecznie. Święta tuż, tuż więc uczniowie mnóstwo czasu spędzali na wykonywaniu prac o tematyce świątecznej. Stroiki, łańcuchy, choinki, aniołki, plakaty i inne ozdoby - oto kilka pomysłów, jak miło przebiegały popołudnia w naszej świetlicy. Podczas zajęć dzieci poznały świąteczne zwyczaje. W radosnym nastroju, przy dźwiękach kolęd wykonały świąteczne ozdoby. Powstały aniołki, bombki, świąteczne obrazki i inne prace plastyczne, którymi została udekorowana świetlica. Dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej wiedzą, że na zajęciach można robić ciekawe i atrakcyjne prace. Trzeba tylko wykazać trochę inicjatywy i zainteresowania. A oto efekty naszych poczynań…

Przygotowania do świąt

W związku z okresem przedświątecznym klasa 2a podczas zajęć świetlicowych wykonywała ozdoby choinkowe z materiałów z recyklingu. Prace zostaną zawieszone na choince przy sekretariacie szkoły. Dzieci wraz z rodzicami bardzo zaangażowały się w zbieranie materiałów, dzięki czemu uczniowie mogli wykazać się kreatywnością podczas tworzenia ozdób.

WYNIKI DZIELNICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,JESIENNY LIŚĆ”Drodzy Uczniowie,
z ogromną przyjemnością i satysfakcją chcemy ogłosić wyniki DZIELNICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,Jesienny liść”. Prace konkursowe zaskoczyły wszystkich swoją oryginalnością i pomysłowością. Komisja konkursowa dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę pomysłowość, staranność i samodzielność w wykonaniu pracy. O terminie odbioru nagród poinformujemy odrębną wiadomością.

Wyłoniono następujących zwycięzców:

SP 23
I miejsce – Aleksandra Pióro
II miejsce – Hanna Gierejkiewicz, Jagna Matujewicz
III miejsce – Hanna Przebierała
Wyróżnienia: Katarzyna Zuchmańska, Julia Kozak, Oliwia Karpińska, Oliwia Mucha

SP 97
I miejsce – Leon Kocak
II miejsce – Nadia Pisarek, Anna Niemirska
III miejsce – Marianna Porozińska, Lena Wilczkowska,
Wyróżnienia: Kamila Makowska, Sandra Makowska, Mariami Maisuradze

SP 175
I miejsce – Alisa Bystrzyńska
II miejsce – Zuzanna Wierzba
III miejsce: Miłosz Sobol
Wyróżnienia: Julia Wróblewska, Wiktor Świderski,

SP 264
I miejsce – Nikola Kubacka
II miejsce – Lucyna Zielińska
III miejsce: Bianka Mizera
Wyróżnienia: Anna Łapacz, Maja Zembowska, Alicja Bedynek, Gabriela Spotowska, Trung Kien Nguyen, Zuzanna Trzosińska

SP 280
I miejsce – Barbara Karpińska
III miejsce: Wojciech Wieczorek

Zdjęcia prac plastycznych:

MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY

Dzień 6 grudnia jest wyjątkowym dniem dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest to dzień wypełniony uśmiechem, radością i życzliwością, dzień w którym świętujemy imieniny Świętego Mikołaja. Dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały dla gościa świąteczną dekorację: prace plastyczne z wizerunkiem Świętego Mikołaja, kolorowe bombki, lampki, gwiazdki, świąteczne wianki. Każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę. Mikołaj zawitał w świetlicowe progi i dla każdego przyniósł coś słodkiego. Zanim jednak uczniowie otrzymali słodkie upominki uważnie i ze skupieniem odpowiedzieli na pytania zadane przez Świętego Mikołaja. To był bardzo miły dzień.

19 listopada 2021r. odbyło się oficjalne przyjęcie klasy I a i I b do grona świetliczaków. W uroczystości udział wzięli: Dyrektor Szkoły, Kierownik Świetlicy, Psycholog Szkolny oraz Wychowawcy Świetlicy obu klas. Podczas spotkania uczniowie otrzymali dyplomy oraz skromne upominki. Wszyscy się świetnie bawili, co widać na załączonych zdjęciach upamiętniających pasowanie.
KLASA I a
KLASA I b

W naszej świetlicy odbyły się ciekawe zajęcia - Trening Uważności oraz aktywne słuchanie muzyki. Uczniowie trenowali z małą żabką i słuchali utworów muzyki klasycznej dobrze się przy tym bawiąc.

W 2021 roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły na 29 września, w środę.
To święto w świetlicy uczciliśmy czytaniem baśni H. CH. Andersena.
Uczniowie klas pierwszych i drugich z uwagą słuchali baśni, a potem wykonali ilustracje do niej.

Jesień w świetlicy

Kto powiedział, że jesień jest smutna,
Że ma kolor szarego płótna,
Że jej prawie nie widać we mgle?
Kto to wszystko powiedział?
Ja nie!
Dla mnie jesień to pora wesoła,
Roześmiana i gwarna jak szkoła!
Lśniąca skórką kasztana na trawie,
W odlot ptaka wpatrzona ciekawie.
Jesień – roztargniona malarka
Gubi farby po lasach i parkach,
A ja biegam wciąż za nią z ochotą
I znajduję brąz, czerwień i złoto!

Marek Głogowski „Pora wesoła”
Jesień to bardzo bogata pora roku. Przynosi nam obfite dary: owoce, warzywa, dary lasu. Pod koniec września jesień zagościła na dobre, nie tylko w otoczeniu, ale również w naszej świetlicy. Początkowo sale rozweselały kolorowe liście i widok jesiennych drzew, a następnie dołączały do nich inne prace plastyczne inspirowane tą piękną porą roku. Samodzielnie wykonane dekoracje pozwalają nam spędzić miło czas i wprowadzić do świetlicy ciepłą, pogodną atmosferę. Ponadto spędzamy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu i nie mamy czasu na nudę.

Życzymy pogodnej, złotej jesieni …

Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy.

14 czerwca 2021r. naszą świetlicę odwiedziła funkcjonariuszka policji. Sierżant sztabowy przeprowadziła pogadanki z dziećmi klas I-II.
Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku: kontakty z nieznajomymi, zasady bezpiecznego plażowania, jazdy na rowerze, konieczności używania kasku i odblasków. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, zapamiętały numer alarmowy 112, chętnie odpowiadały na pytania policjantki, co pozwoli nam wierzyć, że wakacje spędzą bezpiecznie i spotkamy się wszyscy 1 września, wypoczęci i chętni do pracy.

Jest wiele dni, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie.
Świetlica szkolna składa wszystkim DZIECIOM życzenia uśmiechu, spełnienia marzeń oraz rozwijania skrzydeł i radosnego patrzenia w przyszłość.

Ostatni dzień nauki stacjonarnej w szkole, to również ostatni dzień przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.
Klasa III b postanowiła wykorzystać ten moment, aby na zajęciach świetlicowych porozmawiać na temat zwyczajów, związanych z tym okresem. Praktycznymi owocami naszej dyskusji stały się ozdoby, symbolizujące nadchodzące Święta. Wykonaliśmy kolorowe pisanki oraz palmy.
Życząc Wszystkim radosnego świętowania, dzielimy się efektami naszej pracy.

Uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy bardzo chętnie biorą udział w różnych konkursach.
Tej wiosny nasi podopieczni wykonali prace na międzyświetlicowy konkurs zorganizowany przez świetlicę SP 23 pt " Sekrety podwodnego Świata"- klasa 1b - Marysia, Ola, Inga i Marianna , klasa 3b - Zuzia, Marta, Hania.
Nasze świetliczaki wykonały również piękne prace na zorganizowany przez naszą śwetlicę międzyświetlicowy konkurs pt "Witaj Wiosno" - technika origami klasa 1a- Michalina, Janek, Basia, Lena, Szymon.Klasa 1b- Ola, Basia, Antosia i Antosia Klasa 2a- Maja,Hania,Mariami,Anita.
Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki .

Z okazji Dnia Kobiet Świetlica szkolna składa Wszystkim Paniom tym dużym i małym serdeczne życzenia Wszystkiego najlepszego !!!


W nadchodzący wtorek 9 lutego w naszej szkole będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu.

W wydarzenie to zaangażowane są państwa na całym świecie. W dzisiejszym czasie, kiedy tak dużo czasu spędzamy przed komputerem jest bardzo ważne, aby nauczyć nasze dzieci bezpiecznie poruszać się w sieci. W tym roku świetlica szkolna i klasy I-III w lutym i marcu będą przeprowadzać cykl zajęcia, warsztatów dla najmłodszych jak bezpiecznie korzystać z internetu. Mamy nadzieję,że ta inicjatywa pomoże w przyszłości naszym podopiecznym

DZIEŃ WIEDZY O PINGWINACH

20 stycznia z okazji Dnia wiedzy o pingwinach klasa 1b w ramach zajęć świetlicowych wykonała Lapbooka o pingwinach. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat życia i zwyczajów pingwinów. Wykonały także prace plastyczne techniką origami.

W ramach udziału w projekcie „Świetlica z pomysłem” otrzymaliśmy chusty animacyjne, siedziska, artykuły plastyczne, książki oraz bardzo dużo gier planszowych, które są bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki.
Podczas gry gracz odczuwa przyjemność zabawy, ale także dreszczyk emocji płynący z rywalizacji oraz poczucie satysfakcji w miarę zwiększania się jego umiejętności w danej grze. Obecnie większość dzieci nie może się oderwać od gier komputerowych, które nie zawsze są właściwe dla ich wieku: pełne brutalnych i wulgarnych scen, umożliwiające kontakty on-line z nieznanymi osobami. Coraz więcej dorosłych dostrzega zagrożenia płynące z wirtualnej zabawy i powraca do gier planszowych, które są bezpieczniejsze i bardziej przyczyniają się do rozwoju możliwości intelektualnych ich pociech.

Po feriach w świetlicy realizować będziemy projekt: „KLUB GIER PLANSZOWYCH”. W trakcie wspólnego grania, dzieci rozwijać będą umiejętności interpersonalne, uczyć się współdziałania, przestrzegania reguł oraz przewidywania i podejmowania decyzji. Poprzez doświadczenie różnych emocji jakie pojawiają się w trakcie gry uczniowie doświadczać będą zarówno emocji przyjemnych – poczucie wygranej, jak i nieprzyjemnych – radzenie sobie z przegraną Celem Klubu jest: rozwijanie zainteresowań, popularyzacja gier planszowych wśród uczniów – - alternatywa dla komputera, integracja uczniów, usprawnianie koncentracji uwagi, ćwiczenie pamięci, logicznego myślenia, usprawnianie analizatora słuchowego i wzrokowego, usprawnianie mowy i wzbogacanie słownictwa, usprawnianie umiejętności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej, doskonalenie umiejętności matematycznych.
Mamy nadzieję, że nowe, ciekawe gry zainteresują dzieci i chętnie będą po nie sięgać.

Miło nam poinformować, że nasza świetlica przystąpiła do projektu „Świetlica z pomysłem” finansowanego ze środków Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy.
W ramach tego projektu zorganizowaliśmy konkurs na wykonanie własnej gry planszowej „W krainie Świętego Mikołaja”.
Dzieci stworzyły własne gry planszowe, proste i bardziej skomplikowane, np. z "unikatowymi polami". W proces powstawania gier zaangażowani byli także rodzice. Gry planszowe mają pomóc zmienić, poprawić klimat wychowawczy w świetlicy. W czasie, kiedy dzieci z rodzicami projektowały swoje gry, my - wychowawcy uczestniczyliśmy w spotkaniach szkoleniowych i konsultacjach. Nie możemy doczekać się już powrotu dzieci do szkoły. Wreszcie będą zajęcia bez ekranów, będą realne interakcje, relacje i innowacje.
Poniżej prezentujemy prace wykonane na konkurs w ramach naszego projektu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

Zajęcia świetlicowe na czas nauki zdalnej. Zapraszamy!

KLIKNIJ TUTAJ


W ramach konkursu świetlicowego nasi uczniowie wspólnie z rodzicami wykonali przepiękne kotyliony w barwach narodowych. Prace dzieci zdobią już korytarz naszej szkoły.

WYJŚCIA NA MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ


Każdy uczeń wie, że niedaleko naszej szkoły, przy ul. Grójeckiej i Spiskiej znajdują się miejsca Pamięci Narodowej. Są to obeliski upamiętniające rozstrzelanie w sierpniu 1944r. bezbronnej ludności cywilnej przez kampanię SS. 30 października i 10 listopada przedstawiciele społeczności szkolnej pod opieką p.Katarzyny Szajewskiej i p.Agnieszki Tkaczyk złożyli kwiaty, zapalili znicze i w ten sposób oddali hołd Polakom poległym za wolność Ojczyzny.

Sowy nocą - prace wykonane przez uczniów klasy 1b na zajęciach w świetlicy.

Od kilkunastu lat 10 października obchodzone jest w Polsce Święto Drzewa. Przez cały tydzień klasa 1B w ramach zajęć świetlicowych obchodziła to święto. Wysłuchaliśmy wzruszającej historii o Edwardzie, który ocalił bezbarwne miasto pełne betonowych blokowisk („Ostatnie drzewo w mieście” P. Carnavas). Zainspirowani historią bohatera książki próbujemy wyhodować klasowe drzewa z szyszki i żołędzia. Utrwalaliśmy wiadomości o drzewach i ich owocach i odszukiwaliśmy z pomocą „Zielnika. Drzewa i krzewy liściaste” z jakich drzew pochodzą dane liście. Najłatwiejszy do zidentyfikowania był liść kasztanowca. Powstały również piękne prace plastyczne przedstawiające jesienne drzewa. Nie zabrakło także działań na szkolnym boisku, gdzie zbieraliśmy kasztany, odrysowywaliśmy na kartkach korę drzew oraz obserwowaliśmy drzewa przy użyciu lupy.

W piątek 2 października w naszej świetlicy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów z klasy I a i b na świetliczaka.
Dzieci uczestniczyły w konkursach i grach , odpowiadały na trudne pytania, dotyczące zachowania dobrego świetliczaka. Wszyscy pomyślnie zdali pierwszy egzamin. Zmaganiom klas pierwszych przyglądała się kierownik świetlicy Pani Agnieszka Tkaczyk.

Uczniowie na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W ramach zajęć świetlicowych kl.Ia i Ib wzięła udział w projekcie ,,Czytam z klasą".

10 marca w świetlicy 16 uczniów klas trzecich wzięło udział w turnieju warcabowym. W miłej atmosferze zawodnicy przechodzili przez kolejne etapy, wszyscy otrzymali upominki a zwycięzcy dyplomy. Tak wszystkim się spodobało, że wkrótce następny turniej.

26 lutego gościliśmy w naszej szkole dwie zerówki z przedszkola nr 100. Przedszkolaki zobaczyły występy taneczne, fotony i ozoboty z zajęć robotyki, pokaz judo, odwiedziły bibliotekę oraz klasy: Ia, IIIa i IIIb. Uczestniczyły też w zajęciach z matą edukacyjną i tabletami.

Od wielu już lat uczniowie klasy pierwszej uczestniczą w „Pasowaniu na Świetliczaka”. Podczas wesołej zabawy utrwalali zasady obowiązujące w świetlicy. Po złożeniu przyrzeczenia, że będą wzorowymi świetliczakami, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych delegacja uczniów klas II i III uporządkowała Miejsca Pamięci Narodowej znajdujące się pod opieką naszej szkoły - na ulicy Spiskiej 14 oraz Grójeckiej 22/24. Pani odczytała informacje umieszczone na tablicach, uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze i w ten sposób oddali hołd Polakom poległym za wolność Ojczyzny. W przeddzień obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości również zapalimy znicze, bowiem pamięć o bohaterach jest ważnym elementem wychowania patriotycznego w naszej szkole.

7 listopada w świetlicy szkolnej odbył się Jesienny Przegląd Talentów klas "0", 1a i 1b . Nasi mali podopieczni z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje prace plastyczne, śpiewali piosenki, wykonywali układy taneczne. Wszyscy wykonawcy bardzo pięknie zaprezentowali się zgromadzonej publiczności.

Nie tak dawno obchodziliśmy 60 rocznicę istnienia szkoły w budynku na ulicy Spiskiej 1 a dziś w świetlicy odbyło się spotkanie "Wspomnień czar”. Prezentacja przypomniała najważniejsze fakty z życia szkoły- uroczystości, projekty, przedstawienia, wystawy, dyrektorów, nauczycieli i uczniów. Zaprosiliśmy absolwentkę naszej szkoły - panią Małgorzatę Warakomską, która opowiedziała o swojej 40 osobowej klasie i mundurku szkolnym z białym kołnierzykiem. Włosy musiały być związane lub krótkie. Temperowanie kredek było nie lada sztuką a ręce były umazane atramentem ze stalówek. Dzieci mogły spróbować trudnej sztuki pisania stalówką.

Andrzejki to jedna z wielu imprez organizowanych przez świetlicę szkolną, kultywująca nasze staropolskie tradycje. Zaprosiliśmy dzieci z klas 0-III, by mogły sprawdzić, co czeka je w niedalekiej przyszłości. Wróżki miały dużo pracy a dzieci dobrze się bawiły. Wróżby potraktowaliśmy z przymrużeniem oka wszak każdy jest kowalem swego losu!

6 grudnia zapraszamy do naszej świetlicy Mikołaja, który sprawia dzieciom mnóstwo radości, poświęca swój czas, by tradycji stało się zadość. Powitaliśmy Mikołaja piosenką „Ding, dong” a taniec z dzwoneczkami i SIP SIMEON wprowadził nas w świąteczny nastrój. Dzieci były grzeczne, więc Mikołaj podarował im prezenty 

Przygotowując prezentację na 60 lecie szkoły zwróciłam uwagę na relację z początków judo w naszej szkole – wycinek z gazety opisujący ucznia klasy III – Piotra Cicheckiego - który dał się poznać jako bardzo odważny judoka stający do walki z o wiele starszymi kolegami. To nazwisko wydało mi się znajome, bo jak okazało się teraz jego wnuk jest uczniem klasy pierwszej i też trenuje judo. Pan Piotr Cichecki przyjął zaproszenie i dziś był naszym gościem. Pokazaliśmy szkołę oraz zajęcia judo w klasie VIa. W świetlicy obejrzeliśmy prezentację o judo w naszej szkole dawniej i dziś. Pan Piotr opowiadał o swoich początkach w judo, jak szkoła wyglądała dawniej i odpowiadał na pytania dzieci, a na koniec w podziękowaniu otrzymał laurkę. Historię szkoły tworzą wszyscy nauczyciele i uczniowie a tradycje sportowe przechodzą z pokolenia na pokolenie.

14 grudnia w Świetlicy szkolnej odbył się Przegląd Talentów klas pierwszych i zerówki szkolnej. Tym razem nasze spotkanie było związane tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia. Podopieczni wraz z wychowawcami zaprezentowali prace plastyczne, wykonywali kolędy oraz piosenki świąteczne. Nasi najmłodsi bardzo starali się, aby umilić nam ten piękny czas oczekiwania. Dzięki temu spotkaniu wszyscy poczuliśmy, że już nadchodzą Święta!