Zajęcia sportowe w SP97

bo sport to zdrowie!
Bardzo ważną rolę w pracy naszej szkoły odgrywa sport, proponując uczniom udział w atrakcyjnych zajęciach rekreacyjno-sportowych: piłka siatkowa, nożna, koszykówka, tenis stołowy, zajęcia ogólnorozwojowe.

Wiodącą dyscypliną w naszej szkole jest szkolenie sportowe judo. Zorganizowane w klasach sportowych IV – VI, po sześć godzin tygodniowo na specjalistycznej sali judo. Zawodnicy startują już od najmłodszych lat w zawodach szkolnych i warszawskich zdobywając medale i trofea sportowe.

Uczniowie reprezentują szkołę w różnych dyscyplinach, zajmując czołowe lokaty, zdobywając punkty dla szkoły w klasyfikacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Na terenie szkoły organizowane są plebiscyty tj.: "Najlepszy uczeń - sportowiec", "Najbardziej usportowiona klasa", "Najlepszy zawodnik judo".

Szkoła współpracuje ze Stowarzyszeniem Kultury FizycznejColumbus”, które organizuje po lekcjach zajęcia i zawody judo dla najmłodszych uczniów z grupy 0 i klas I – III. Również organizowane są obozy letnie (rowery, żaglówki, judo, sporty zespołowe) i zimowe (narciarstwo i snowboard).

Trochę historii

Osiągnięcia absolwentów szkoły w imprezach mistrzowskich krajowych i międzynarodowych w judo w latach 1975 - 1999.

• Rybicki Marek - mistrz Europy juniorów, V miejsce mistrzostw Europy seniorów
  • Tuszyński Tomek - mistrz Polski juniorów, wielokrotny reprezentant kraju
  • Winnicki Mariusz - VII miejsce mistrzostw Europy juniorów, wielokrotny medalista krajowych i międzynarodowych w latach 1975 - 1997
  • Lepre Francesco - III miejsce mistrzostw Europy juniorów, VII miejsce mistrz Europy seniorów, dwukrotny v-ce mistrz świata armii
  • Lewak Jarosław - IX miejsce Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, pięciokrotny medalista mistrz Europy juniorów, seniorów, czterokrotny mistrz Polski seniorów
  • Adamczuk Monika - mistrzyni Polski juniorek, młodzieży, V miejsce mistrz Polski seniorek, wielokrotna reprezentantka kraju
  • Majewski Piotr - mistrz Polski młodzików

Rok
1975 Powołanie klas sportowych o profilu Judo. Patronat klubu sportowego Kadra Rembertów.
1979 Patronat Klubu WKS Gwardia.

Kadra trenerska

na przełomie lat