Dwujęzyczność w szkole
szansą na wszechstronny rozwój
Komunikat Dyrektora Szkoły
23 kwietnia 2019
Informacja dla rodziców przyszłorocznych klas 1
25 kwietnia 2019
Kameralna, przyjazna szkoła, w samym sercu miasta - tak możemy określić naszą szkołę, Szkołę Podstawową nr 97 im. L. Kruczkowskiego na Ochocie. Lubimy tworzyć naszą przestrzeń szkolną i edukacyjną razem z rodzicami i uczniami. Podejmowanie wspólnych działań to jest to, na czym nam bardzo zależy. Otwarci, entuzjastyczni nauczyciele są naszą mocną stroną. Co jeszcze nas wyróżnia? Na przykład mało liczne klasy. Dają one większe szanse uczniom, jak i nauczycielom na rozmowy i lepsze poznanie się. Atmosfera bliskości charakterystyczna dla kameralnych szkół daje inne możliwości nauczania i wychowania. Kolejnym niewątpliwym atutem naszej szkoły jest szerokie spojrzenie edukacyjne również w kontekście stosowanych metod i form pracy. Nowoczesne technologie już od kilku lat są stałym elementem działań edukacyjnych podejmowanych przez naszych nauczycieli. Dodatkowe zajęcia z robotyki, kodowania i programowania cieszą się dużą popularnością. Wszyscy rozumieją jak ważna jest cyfrowa edukacja dzieci. Praca z wykorzystaniem atrakcyjnych dla dzieci narzędzi typu: Edukacyjna Mata Mistrzów Kodowania, aplikacje tabletowe rozwijające logiczne myślenie, roboty edukacyjne ubogacają zajęcia. Kładziemy również nacisk na zajęcia sportowe. W lekcjach pływania oraz treningach judo uczniowie bardzo chętnie biorą udział.

To u nas, 1 września 2018r., powstała pierwsza na Ochocie klasa dwujęzyczna. W tym roku otwieramy kolejny oddział dwujęzyczny.

- Mogłam na własne oczy zobaczyć jak wielkie korzyści przynosi dziecku uczęszczanie do klasy dwujęzycznej. Znajomość języka obcego otwiera drzwi na najsłynniejsze europejskie uczelnie i zagraniczne rynki pracy - zaznacza dyrektor szkoły, pani Agnieszka Tkaczyk. – Moja córka skończyła szkołę dwujęzyczną i dziś, z perspektywy czasu, widzę, że znajomość języka obcego przełamuje też bariery społeczne i pozwala na poznawanie nowych ludzi i kultur. Ułatwia podróżowanie i zapoznawanie się z oryginalnymi źródłami tekstowymi. Córka decydując się na dwujęzyczną klasę oczywiście miała z tyłu głowy głównie myśl o studiach i dalszej przyszłości, ale chodziło też o codzienne funkcjonowanie na przykład w internecie.

Jak wygląda nauka w dwujęzycznym oddziale? W naszej szkole dwa przedmioty edukacyjne: biologia i chemia, nauczane są w dwóch językach (polskim oraz obcym nowożytnym będącym drugim językiem nauczania). Zwiększony został wymiar godzin przeznaczony na język obcy – do 5 godz. tygodniowo języka angielskiego i do 3 godz. w tygodniu języka niemieckiego. W pierwszej kolejności przyjmowani są uczniowie tej szkoły. W następnej kolejności będą przyjmowani uczniowie innych szkół. Warunkiem przyjęcia będzie otrzymanie promocji do klasy VII oraz pozytywnego wyniku sprawdzianu predyspozycji językowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć dwujęzyczną edukację w klasie VII. Gwarantujemy wam ciekawą przygodę edukacyjną.
Skip to content