Święto Niepodległości
Wieczornica patriotyczna
2 listopada 2022
Szkoła do hymnu – 2022
18 listopada 2022

Pamiętamy i świętujemy w naszej szkole już od środy!9 listopada odbyły się apele z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość dla klas 4 - 8 przygotowały klasy 7.
Uroczystość dla klas 1-3 przygotowała klasa 3b.
Tego samego dnia o godzinie 18:00 odbyła się wieczornica patriotyczna, podczas której spotkali się: burmistrz dzielnicy Ochota p. Dorota Stegienka, naczelnik wydziału oświaty p. Krzysztof Grochowski, żołnierze IV Obwodu Ochota AK, byli więźniowie obozów koncentracyjnych, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły.
Słowem i piosenką uczciliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to wyjątkowa okazja do okazania naszego patriotyzmu, czyli najwyższego wyrazu miłości do naszej Ojczyny- Polski. Podczas Wieczornicy nie zabrakło wzruszeń, zadumy, ale także radości z kolejnej rocznicy wolności naszego kraju.
10 listopada spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, by dokładnie o 11.11 wspólnie wziąć udział w akcji "Szkoła do hymnu" - odśpiewaliśmy Hymn Polski.
Natomiast o godz. 13.00 przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w uroczystym korowodzie, który przeszedł przy dźwiękach poloneza sprzed budynku Urzędu Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy na Plac Narutowicza pod pomnik Gabriela Narutowicza – pierwszego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tam odbyła się inscenizacja - powitanie Józefa Piłsudskiego – przywódcy Państwa, odezwa Józefa Piłsudskiego. W roli marszałka Piłsudskiego wystąpił znany aktor, mieszkaniec Ochoty - Maciej Rayzacher.

Przy obchodach Narodowego Święta Niepodległości zawsze powinniśmy pamiętać,
że wolność nie jest dana nam raz na zawsze,
a każde pokolenie Polaków
musi być wychowane w świadomości własnej kultury, historii i tradycji.


Skip to content