Warszawski projekt edukacji cyfrowej
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy przed ratuszem
4 października 2023
Program Splashball
11 października 2023

 

Nasza szkoła przystąpiła do projektu: Programowanie w praktyce – warszawski projekt edukacji cyfrowej w szkołach.

Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych wśród 2060 uczestników projektu, w tym 2000 uczniów oraz 60 nauczycieli w obszarze programowania (C++, Java, Python) i obsługi baz danych(SQL) poprzez zdalną naukę na platformie LNU oraz udział w zadaniach projektowych w okresie 01.04.2023 r. do 31.03.2024 r.

29 września w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń odbyła się konferencja inauguracyjna projektu. Uczestniczyło w niej liczne grono pedagogiczne ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także przedstawiciele wydziałów oświaty i wychowania w dzielnicach.

Nauczyciele uczestniczący w konferencji otrzymali niespodziankę dla szkoły – klawiaturę i mysz bezprzewodową.

Źródło grafiki: https://edukacja.um.warszawa.pl/-/programowanie-w-praktyce-warszawski-projekt-edukacji-cyfrowej-w-szkolach-1

Skip to content