Zmiana patrona szkoły
Obiady
20 maja 2022
Piknik charytatywny
9 czerwca 2022
Od kilku lat w środowisku Szkoły Podstawowej nr 97 dyskutowaliśmy o potrzebie wyboru nowego patrona. Zmiana Patrona, to ważne wydarzenie w historii naszej szkoły. Nie zdarza się bowiem zbyt często. Cała społeczność szkolna zdecydowała, że naszymi opiekunkami zostaną 3 znakomite osobowości, 3 kobiety, 3 Polki. Noblistki. Sama nagroda im. Alfreda Nobla, to przecież najwyższy zaszczyt dla nagrodzonego, ale i dla jego rodaków: dla narodu czy kraju pochodzenia.

Wszystko, co wiemy o tych trzech wybitnych postaciach, o ich osiągnięciach i dokonaniach, budzi uznanie, poczucie dumy i szacunek dla najwyższych autorytetów.

Wiemy przecież, że każda z naszych Noblistek zasługuje na indywidualne uhonorowanie, każda z nich jest już na stałe w Panteonie światowego dziedzictwa. Każda z tych Polek jest więc doskonale i powszechnie znana, i choćby dlatego umacnia to dobre imię Polski na całym świecie.
Przełomowe i niezwykle ważne dla nauki odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie, poezja Wisławy Szymborskiej, powieści Olgi Tokarczuk - podziwiane za "narracyjną wyobraźnię" : teraz jest to nasze dziedzictwo narodowe.

Mając takie patronki, uczniowie nie zapomną, że odwaga, wytrwałość i pracowitość, doprowadzą nas do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Artykuł na stronie Informatora Ochoty Otwórz


Skip to content